Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
İSPANYA FRANSA İTALYA 2001
İSPANYA FRANSA İTALYA 2001
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 07.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.45’te Bologna'ya hareket. Yerel saat ile 10.25’te Bologna'ya varış.Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


2. Gün: FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan MegaToscana turuna (80 Euro) katılabilirler. Siena ve San Gimignano ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz.Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


3. Gün: FLORANSA – CENOVA – NİCE

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna(35 Euro) katılabilirler. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi olan şirin şehir Floransa’da; önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedralini dışarıdan görüyoruz.. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Cenova’ya transfer. Varışımıza istinaden panoramik Cenova şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna  (50 Euro) katılabilirler.Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur sonrası Nice’e hareket. varışımıza istinaden panoramik Nice şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer geceleme otelimizde.


4. Gün: NİCE – ARLES – NİMES

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco&Monte Carlo turuna (55 Euro) katılabilirler. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek tur Arles’e hareket ve varışımıza istinaden panoramik Arles şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Arles Amfitiyatrosu, Trophime Kilisesi, Place du Forum ve Hotel de Ville vardır. Ünlü ressam Vincent van Gogh için doğal bir malzeme sunan bu şirin kent şu an hala resimlerdeki gibi varlığını devam ettirmektedir.Tur sonrası Nimes’e hareket ve varışımıza istinaden panoramik Nimes şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda baştan aşağı Gotik mimari ile bezenmiş bu şehir keşfedilecek, Roma döneminde kalma Nimes Arenası, the Maison Carree ve Fontaine Bahçeleri, Nimes’in en eski caddesi olan Rue Fresque, büyüleyici tarihi Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


5. Gün: NİMES - GİRONA - BARCELONA

Sabah kahvaltı sonrası Girona’ya hareket ve varışımıza istinaden panoramik Girona şehir turu. Turumuzda Ortaçağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Figueras & Dali Müzesi turu(55 Euro).Turumuzda ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası Barcelona’ya transfer. Varışımıza istinaden otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu(35 Euro). Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle,  El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman içinde Tapas restoranlarıyla ünlü El Born bölgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.


6. Gün: BARCELONA

Sabah kahvaltı sonrası ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro)katılma imkanıİlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler.Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek FlamencoGecesi(55 Euro) turu. Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelinizde.


7. Gün: BARCELONA – VALENCİA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra Valencia’ya transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olanValencia Gece turu (25 Euro). Turumuzda İspanya’nın gece kraliçesi Valencia şehrini tanıma fırsatı buluyor ve ardından İspanya’nın en iyi Paella’sı olarak bilinen Valencia Paella’sını tatmanız için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


8. Gün: VALENCİA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Valencia Ortaçağ ve İpek Yolu turuna (25 Euro)katılabilirler. Turumuzda eski ve yeni Valencia’nın en sembolik yerlerini görme imkânı bulacaksınız. Ayrıca turumuzda ipek yapımının sırları ve pazarlanmasını öğreneceğiz ve dünyada ipek yolunun odak noktası olan Valencia şehrini keşfetme şansına sahip olacağız.Dünya ipek ticaretine yön veren en eski İpek Borsası da Valencia’dadır. Tur sonrası havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 1302 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.40‘ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

OTEL İSİMLERİ

Valencia

Barcelona

Nimes

Nice

Floransa 

         
 

 

 

 

 

3* Solvosa Hotel vb.

3* H2 San Cugat vb.

3* CampanileHotel Balaruc vb.

3* Kyriad Nice Gare vb.

3* Hotel Massimo vb.

3* TrypAlmussafes vb.

3* LesTorress  vb.

3* Appart City Millenaire vb.

3* Appart City Nice vb.

3* NuovoSavi vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul –Bologna (BLQ) / Valencia (VLC) - İstanbul uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
Girona, Nimes, Arles, Nice, Cenova şehir tanıtım turları,  
Türkçe rehberlik hizmetleri.

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
Müze ve ören yerleri girişleri,
İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (65 yaşına kadar)(10 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Avantaj Ekstra Geziler Paketi A : 220 Euro yerine 185 EURO !!!

 

Valencia Orta Çağ ve İpek Yolu Turu (25 Euro) + Barcelona İkonları Turu (55 Euro) + Portofino Turu (50 Euro) +

 

Floransa Şaheserleri ve Rönesans Turu (35 Euro) + Monaco&Monte CarloTuru (55 Euro) = 220 Euro  185 Euro

 

 

 

Avantaj Ekstra Geziler Paketi B : 470 Euro yerine 370 EURO !!!

 

Valencia Gece Turu (25 Euro) + Valencia Orta Çağ ve İpek Yolu Turu (25 Euro)

Barcelona ve Lokal Mahalleler Gece Turu (35 Euro) + Barcelona İkonları Turu (55 Euro) + Flamenco Gecesi (55 Euro) +

 

 Figuears&Dali Müzesi Turu(55 Euro)  + Monaco&Monte CarloTuru (55 Euro) + Portofino Turu (50 Euro) +

 

Mega Toscana Turu (80 Euro) + Floransa Şaheserleri ve Rönesans Turu (35 Euro) =

470 Euro  370 Euro

 

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir)

(0-2 yaş ücretsiz olup, 2-12 yaş %50 indirimlidir)

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için Schengen vizesi uygulaması vardır

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod