Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
UKRAYNA HRK-LWO 2018 THY
UKRAYNA HRK-LWO 2018 THY
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – KHARKOV – POLTOVA

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 04.00’de hazır bulunulması.Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1473 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00`de Kharkov’a hareket. Yerel saat ile 09:00`te Kharkov’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Kharkov turu.Forest Park/Glory Memorial Anıtı, Shevchenko Monument (Anıtı), Uspensky Cathedral (Kharkov’un En YuksekBinasi 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Kharkov’un en eskiyapısı 1689), Avrupa’nın 7. en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Poltova’ya hareket Demirbaş Şarl (İsveçkralı 12. Charles) ve Çar Deli Petro (1. Petro) arasında geçen, sonuçları bakımından Osmanlı İmparatorluğu’nu da ilgilendiren Poltova savaşının gerçekleştiği bölge olan Poltova’da panoramik şehir turunun ardından otelimize transfer.


2. Gün: POLTOVA – KİEV – (DİNYEPER TEKNE TURU & AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Kiev’e varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Kiev turumuzda, Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapıile Ayasofya meydanını gördükten sonar dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz.Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi ve, Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek “Dinyepertekneturu & Akşamyemeği” (55 Euro).Akşamüstü Kiev’i ikiye bölen Dinyeper nehri üzerinde yapacağımız tekne gezisi ardından geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.


3. Gün: KİEV - ODESSA - (PCERSKA LAVRA & MİKROMİNYATÜR & 2.DÜNYA SAVAŞINDA UKRAYNA)

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile “PcerskaLavra & Mikrominyatür & 2. Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu. (45 Euro). PcerskaLavra Manastırı. Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hem de Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir.Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir.Mikrominyatür Galerisi tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir.2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir.Tur bitiminde Odessa otelimize transfer.


4. Gün: ODESSA – (KATAKOMB & SHUSTOV KONYAK MÜZESİ)

Kahvaltının ardından panoramik Odessa şehirturu. Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimizle “Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu (55 Euro). Katakomb. 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski soviet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.


5. Gün: ODESSA – UMAN – VİNNİTSA - KARPATLAR

Erken kahvaltının ardından Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık iki bin çeşit ağaçla Ukrayna’nın en büyük arboretum’u (bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu) Sofiyivka Parkıve İsrail’I tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman’da yapacağımız panoramic şehir turunun ardından Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özelilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli köşelerinden Vinnitsa. Buradaki panoramic turumuzun ardından karpatlar bölgesinde yeralan otelimize transfer.


6. Gün: KARPATLAR – LVİV - (HOTİN & KAMANEÇİ KALELERİ)

Kahvaltının ardından Lviv’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek“Hotin & Kamaneçi kaleleri” turu (35 Euro).Dinyester nehri kıyısında kurulan Hotin şehrinde yeralan Hotin Kalesi 13. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir.Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması, Ekim 1621 tarihinde burada imzalanmıştır.Tur bitimi  Kamenets Podolski şehrine varış ve panoramic şehir turu; Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı topraklarına katıldı ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından da kabul edilmiştir.Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız  anıtsal yapı görmek mümkündür.Hıristiyan,Musevi ve İslam mabedleri,Türk&Ermeni Burcları,ortaçağ dönemi sokak ve meydanlarla bir çok anıtsal yapı görülecek yerler arasındadır.Ardından Ivano Frankovisk kentine dogru devam ediyoruz.Kuruluşundan 300 yıl sonar ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatların Başkenti olarak bilinen şehir panoramik olarak görülecek olup, Sonrasında Hürrem Sultan’ın doğum yeri olan Roathyn kasabasına uğruyoruz.Vereceğimiz fotoğraf molamızı takiben Lviv’e geçiyoruz.Varışımızın ardından otelimize transfer.


7. Gün: LVİV - (ORTAÇAĞ AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından panoramic Lviv şehir turu.II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir.Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali,Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır.Tur bitimi otele transfer.Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Ortaçağ Akşam Yemeği turu (50 Euro). 200 yıldır kesintisiz hizmet veren bir eczane olan eczacılık müzesi, ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv Çikolatalarının yapılışını group tadabileceğimiz Lviv çikolata fabrikası ziyaretimizin ardından yapacağımız ortaçağ sokakları yürüyüşümüzle ulaşacağımız restoranımızda yerel lezzetlerden seçilmiş akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer.


8. Gün: LVİV - İSTANBUL - (ALTIN NAL ŞATOLARI)

Kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal Şatoları Turu (45 Euro). Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz.18. Yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonyalı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir.Tur bitimi havalimanına transfer.Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK444 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:10`da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) - Kharkov (HRK) / Lviv (LWO) - İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti ikram dahil, 
Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, 
Odessa, Kiev, Poltova, Kharkov, Lviv, Uman, Vinnitsa ve Karpatlar panoramik şehir turları,
Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

VİZESİZ

***Karpatlar konaklaması Kamyanets Podilski bölgesinde sunulmaktadır.

 

Avantajlı ekstra geziler paketi : 235 Euro yerine 190 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Altın Nal Şatoları (45 Euro) + Hotin & Kamaneçi Kalesi (35 Euro) + Katakomb & Shustov Konyak Müzesi (55 Euro)  +  Pcerska Lavra & Mikrominyatür & II Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi (45 Euro) + Dinyeper Tekne Turu & Akşam Yemeği (55 Euro)

 

Avantajlı ekstra geziler B paketi : 135 Euro yerine 110 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Pcerska Lavra & Mikrominyatür & II Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi (45 Euro) + Hotin & Kamaneçi Kalesi (35 Euro) + Katakomb & Shustov Konyak Müzesi (55 Euro)

VİZE BİLGİ

T.C. Vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod