Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
HİNDİSTAN SRİ LANKA 2019 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI
HİNDİSTAN SRİ LANKA 2019 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI
1999.00 USD
Konaklama
Tam Pansiyon
Geceleme
9 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - DELHİ

Saat 17.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.Saat 20.20’de Türk Havayolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz.Yeni güne uçakta giriyoruz.


2. Gün: DELHİ - AGRA

Yerel saat 04.35’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra öğle yemeğimizi alacak ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize dönüyoruz. Geceleme Agra’daki otelimizde.


3. Gün: AGRA - FATEHPUR SİKRİ - JAİPUR

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak.Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.


4. Gün: JAİPUR

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz.Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz.Otele transfer.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: JAİPUR - DELHİ

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz.Yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: DELHİ

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz.Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizin ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz.Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

Ekstra Tur : Bollywood Show - Kingdom of Dreams : 65 USD (Kişi Başı)


7. Gün: DELHİ - COLOMBO - NEGOMBO

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızdan check out ile birlikte Srilanka Kolombo uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 3 saat 35 dakika sürecek uçuşumuz sonrası Kolombo Bandaranayake havalimanına varıyoruz. Varışımızın ardından Negombo’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası Negombo’ya varacağız. Şehirde bizi 1678 yılında yapılmış Hollandalılara ait tarihi bir kale Yine aynı tarihlerde yapılmış Kilisesi ve etkileyici Angunukaramulla Buddhist tapınağı göreceğimiz yerler arasında.Ayrıca Negombo’da pırıl pırıl tropikal bir denize sahip bir balıkçı kasabasıdır. Burada avını yakalamaya çalışan ilginç kataramanlar ve geleneksel balıkçılığa şahit olacağız. Deniz ürünleri açısından oldukça zengin olan Negombo muhtemelen en iyi karideslerin çıkartıldığı denizlere sahiptir.Sonrasında otelimize Transfer ve Check-in sonrası serbest zaman. Geceleme ve Akşam yemeği Negombo’da otelimizde.


8. Gün: NEGOMBO - DAMBULA - MİNNERİYA - AMAYA - DAMBULA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ile Dambula kentine hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Dambula’ya varacağız.Varışımızın ardından Dambula Cave Temple ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.1. yy’dan kalan Dambulla Mağara tapınakları. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara olarak bilinmektedir.Kral tekrar tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş.5 mağaraya yayılan tapınakları süsleyen resim ve heykellerin çoğu Buda’ya adanmıştır. Tapınağın özelliklerinden birisi hem Budist hem de Hindu figürlerine yer verilmiş olmsıdır. Bu tanrılara krallar adına yapılmış heykeller eşlik eder. Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Dambulla Tapınağı böylece çok çeşitli geleneklerden gelen resim ve heykellere ev sahipliği yapan bir kültür mirasıdır.Öğle yemeği molası sonrası Minneriya ulusal parkını ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz sonrası Minneriya ulusal parkına varacağız.Yaklaşık 8900 hektarlık parkta göl havzasında yer alan büyük Fil sürüleri ile ünlüdür.Yaklaşık 300 vahşi fil,Yaban Domuzu,Benekli Geyik, Tembel Ayı, samur, Leoparlar, Timsahlar, Çakallar, 25 çeşit sürüngen, 160 tür kuş, 26 çeşit balık, 78 çeşit kelebeğe ev sahipliği yapan park ziyaretimiz sonrası Dambula’da otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


9. Gün: DAMBULA - SİGİRİYA - MATALE - KANDY

Sabah erken otelde alacağımız kahvaltının ardından dünyaca meşhur Sigiriya kayalıklarını keşfetmek için yola çıkacağız. 5. Yüzyıl'da inşa edilen "Gökyüzündeki Kale"ye zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka adasındaki en inanılmaz doğa güzelliklerinden birini oluşturuyor. Kaleye çıkan merdivenlerde Sinhala Etniğinin tarih öncesinden kalma çizimlerinden (orjinal renklerin tüm tazeliğini korumaktadır) günümüze ulaşan son örnekleri görmek mümkündür. Sigiriya Gezimiz sonrası  İlk durağımız Baharat Bahçeleri ve Batik Fabrikası gezilerini yapacağımız Matale. Baharat endüstrisi, yüzyıllar boyunca Sri Lanka’nın en önemli sektörlerinden biri olmuştur ayrıca baharat ihracat ürünlerinin en önemlilerindendir.. Sri Lanka’nın ihraç ettiği baharatların büyük bir kısmı evlerdeki bahçelerde yetiştirilir ve hem yemeklere tat katmak için hem de tıbbi ve kozmetik amaçlarla kullanılırlar. Matale’de bir baharat bahçesini ziyaret ederek tarçın, zencefil, kara biber, vanilya gibi değişik baharatların nasıl yetiştirildiğini görecek ve alışveriş yapabileceksiniz. Öğle yemeği molası sonrası gezimize Batik atölyelerini gezerek devam edeceğiz. Sri Lanka, ayrıca batik konusunda Dünyada en iyi ülkelerden birisidir.Batik dükkanları ve fabrikalarında çok çeşitli renk ve şekillerde batik kumaş ve kıyafetler üretilmektedir.Gezi sonrası Kandy’e transferimizi gerçekleştiriyoruz.Varışımızın ardından otelimize giriş işlemlerimizi tamamlayoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından geleneksel Sri Lanka danslarını bir geçit şeklinde izleyeceğimiz Kandyan Dans Gösterisi’ne gidiyoruz.Peruklu ve ilginç kostümlü dansçıların akrobatik hareketlerine davullar eşlik edecektir. Geceleme otelimizde.


10. Gün: KANDY - PEREDENİYA - TEA PLANTATİON - NUWARA ELİYA - KANDY

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Srilanka’nın en değerli mülkiyetlerinden biri olarak kabul edilen Kutsal Buddha’nın Diş Tapınağı’nı (Temple of the Tooth) ziyaret edeceğiz. Buddha’nın kutsal dişinin bulunduğu bu tapınak oldukça büyüleyici bir mimariye sahiptir ve ülkedeki en kutsal tapınaktır. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz için Ekstra olarak düzenleyeceğimiz Nuwara Eliya turuna katılabilirler. Bu gezimizde Sri Lanka’nın batısında ünlü bir tatil beldesi olan Nuwara Eliya ile devam edeceğiz. Yol üzerinde Peradeniya Kraliyet Botanik Bahçeleri’ni gezeceğiz. Botanik Bahçesi 1821’de kurulmuştur. 59 hektar alana yayılmış olan bahçe, Sri Lanka’nın en uzun nehri olan Mahaweli nehriyle de iç içe geçmiştir. Kuruluşunun temel amacı bitkilerin ticari kullanım için test edilmesi ve belirli iklim koşullarına alıştırılması olan Kraliyet Botanik Bahçesi, bugün dünyada aşağı tropik iklim florasının en geniş koleksiyonlarından birine sahiptir. Öğle yemeğimimizi lokal restaurantımızda aldıktan sonra Gezimize Dünyaca meşhur Srilanka  Çay Platolarını görmek için Nuwara Eliya’ya devam edeceğiz. Çay ilk kez çinden getirilen bir kaç çay bitkisinin 1824'te Sri Lanka'da Peradeniya'daki Botanik Bahçeleri'ne dikilmesi ile başladı ve oradan Srilanka Platolarına yayıldı. Nuwara Eliya ise ülkedeki çay üretimi ile ilgili bilgi edinmek için en uygun yer. Uygun iklimi ve 1900 metre rakımı ile Nuwara Eliya ülkenin çay üretim başkenti. Burada çay plantasyonlarını dolaşarak çayın nasıl üretildiğini göreceğiz. 19. yüzyılda kurulan bu yüksek rakımlı yerleşim kısa sürede İngiliz koloniciler için bir sayfiye yerine dönüşmüş hatta “Küçük İngiltere” adını almış. Şu anda dünyanın en büyük çay ihratcısı konumunda olan Srilanka her yıl yaklaşık 245 milyon Kg çay ihraç etmektedir. Gezimiz sonrasında Kandy’de otelimize geri dönüyoruz. otelimize check in yapıyoruz akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Nuwara Eliya & Royal Botanik Garden Turu Öğle Yemekli : 70 USD (Kişi Başı)


11. Gün: KANDY – COLOMBO - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Colombo yolculuğumuz için hareket edeceğiz (160 Km. yaklaşık 4:30 dakika).Sri Lanka’nın başkenti ve en büyük şehri olan Colombo’ya varışımızı takiben şehri tanıyacağımız panoramik bir tur yapacağız. Yakın zamana kadar Colombo, Sri Lanka’nın başkentiydi. Bu şehir halen ülkenin iş ve finans merkezidir. Koloniyel mimari ile modern gökdelenleri bir arada göreceğimiz şehrin en önemli ve hareketli yeri Pettah’dır. Colombo Fort adlı yerleşim bölgesi de Pettah’ın aksine daha sakin ve modern bir görünüme sahiptir.Colombo kenti aynı zamanda dünyaca ünlü çay mezatına ev sahipliği yapmaktadır. Wolfendall Kirk, Town Hall, Gangarama Budist Tapınağı,Bandaranaike Memorial Konferans Salonu, Zooloji Bahçeleri ve yeni Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır.Alışveriş için serbest zaman. Colombo, alışveriş için adeta bir cennetti, Srilanka’ya özgü eşyaların yanı sıra ünlü markalara ait tekstil ürünlerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Sonrasında uçuş saatimize kadar Colombo kentinde kişilsel ihtiyaçlar ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Hint Okyasnusu manzarası eşliğinde çayını yudumlayacağı bir kafede keyifli zamanlar geçirebilir. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası TK 731 sefer sayılı uçuş ile saat 20:20’de hareket ediyoruz. Lokal saat ile 06:25’de İstanbul’a varışımızın ardından Hindistan ve Srilanka Turumuzu noktalıyoruz.


12. Gün:

OTEL İSİMLERİ

AGRA - 5* Ramada Plaza  vb.
http://ramadaplazaagra.com/

JAIPUR: 5* Fortune Select Metropoitan & Holiday Inn City Centre vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail

DELHİ : 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.

http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

NEGOMBO:  4*Suriya Resort & Spa Deluxe room 

www.suriyaresort.com

DAMBULA: 4* Amaya Lake Superior room

www.amayalake.com

KANDY: 4* Amaya Hills Superior room 

www.amayahills.com


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Delhi gidiş / Colombo-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
4* ve 5* Otellerde 9 Gece konaklama,
Sabah Kahvaltıları,
Hindistan’da tüm öğle ve Akşam yemekleri,
Sri Lanka’da Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleri,
Programda belirtilen tüm geziler,
Tac Mahal gezisi giriş ücreti,
Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
Agra Kalesi giriş ücretleri,
Dambulla Cave temple giriş ücreti,
Sigirilya Fort giriş ücreti,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Hindistan Vize Ücreti (150 USD),
Sri Lanka Vize Ücreti (30 USD) (On-Line olarak yapılıyor),
Ekstra turlar ve özel istekli turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
01.06.2019 4*&5* Oteller1999.00 USD2589.00 USD -0 - 2 Yaş 350.00 USD
2 - 11 Yaş 1949.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

01 Haziran

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

HİNDİSTAN & SRİLANKA

TÜM TURLAR VE TÜM HİZMETLER DAHİL

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ VE 5 ÖĞLEN YEMEĞİ DAHİL !!!

 

X Large Paket (Opsiyonel)

Bollywood Show

65 $

Nuwara Eliya & Royal Botanik Garden Turu Öğle Yemekli

70 $

Toplam

135 $

 

135 $ Yerine 120 $

 

Önemli Not : Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

TURUN ARTILARI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Şah Cihan tarafından yaptırılmış Red Fort, Mahatma Ghandi’nin anısına yapılmış Raj Ghat, Hindistan’ın en büyüğü Cuma Camisi ve Chandni Chowk isimli yerel market ile Eski Delhi’yi görüyoruz.

Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz.

Aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.

16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığının imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz.

Dünya’ca meşhur Dambulla Kaya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sigrilya Kayalıklarında gökyüzü Kalesini ziyaret edeceğiz.

Nuwara Eliya’da muhteşem manzaralar eşliğinde Dünya’ca ünlü çay  platolarını ve İngiliz Koloniyel yapılarını keşfedeceğiz.

Sri Lanka’nın sahilleri ile öeşhur beldesi Bentota’da deniz ve plajların keyfinizi çıkaracağız.

Eski başkent Colombo’yu keşfedecek ve burada keyifli saatler geçireceğiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların,ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilir.Çünkü ülkede her ilaç yok.Ayrıca ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp,tansiyon,şeker,vs.)doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.Çeşme suyu içmeyip ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su için.

Vize Bilgileri

Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.  Srilanka tüm pasaportlardan vize istemektedir.

Sri Lanka Vize Başvuru Adımları

Sri Lanka Online Vize Başvurusu sayfasına girin.

http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp?locale=en_US
Karşınıza çıkan Sri Lanka vize başvuru formunu doldurun.
Kredi kartınızdan Sri Lanka vize ücreti 30 USD’yi ödeyin.
E-posta adrenize önce bir konfirmasyon mesajı geliyor.
Kısa süre sonra da onay yazınız e-posta olarak geliyor.
E-posta ile gelen bu metnin çıktısını yanınıza alın.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Delhi direkt uçuş olup yaklaşık 6 saattir.Colombo İstanbul direkt uçuş olup 10 Saat sürmektedir.

Para Birimi

Para birimleri Hint Rupisi ’dir.  Srilanka’nın ise  Srilanka Rupi’sidir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Saat Dilimi

Türkiye’den 2,5  saat ileridedir.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılır.Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Hindistan ve Srilanka Mutfağı damak zevkimize yakındır. Yemekleri otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız.Gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır.Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılHır.indistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılır.Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alın.

Alışveriş

Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir. Srilanka’da Pettah bölgesinde hem yerel hem de meşhur markaları bulabilirsiniz

VİZE BİLGİ

Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.Sri Lanka tüm pasaportlardan vize istemektedir.

Sri Lanka Vize Başvuru Adımları

Sri Lanka Online Vize Başvuru sayfasına girin.http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp?locale=en_US
Karşınıza çıkan Sri Lanka vize başvuru formunu dolduruyorsunuz.
Online olarak kredi kartınızdan Sri Lanka vize ücreti olan 30 USD’yi ödüyorsunuz.
E-posta adrenize önce bir konfirmasyon mesajı geliyor.
Kısa süre sonra da onay yazınız e-posta olarak geliyor.
E-posta ile gelen bu metnin çıktısını yanınıza almanız gerek.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod