Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ÜRDÜN TURU 2020 RAMAZAN BAYRAMI MAYIS 5 GECE
ÜRDÜN TURU 2020 RAMAZAN BAYRAMI MAYIS 5 GECE
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – AMMAN // 23 Mayıs 2020

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde saat 03:45’te check-in işlemleri için bulunuyoruz.Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK814 sefer sayılı uçuşu ile 06:10’da Amman’a uçuyoruz. Yerel saat ile 08:30’da Amman’a varışımıza istinaden kahvaltı için otelimize gidiyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün Amman şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Odalarımıza turumuz sonrasında yerleşeceğiz. Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’da.


2. Gün: AMMAN – JERASH – AMMAN // 24 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jerash ve Ajloun Kalesi için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Haçlı seferlerinde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.


3. Gün: AMMAN – MADABA - NEBO MOUNTAIN - ÖLÜ DENİZ // 25 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız Mozaikleri ile ünlü Mabada şehri olacak. Mabada şehrinde St.George Kilisesi’ni ziyaret edecek ve ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Turumuz ardından yolculuğumuza devam ediyoruz ve Ölü Deniz’e varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ölü Deniz’deki otelimizde.


4. Gün: ÖLÜ DENİZ – SHOUBAK – PETRA // 26 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve antik şehir Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Petra’nın kuzeyinde yer alan ve “Mont Real” olarak da adlandırılan Shoubak Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz ve Petra’ya varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Petra’da.


5. Gün: PETRA - WADI RUM // 27 Mayıs 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati Uygarlığı döneminde inşa edilmiş olan Hazine, Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Turumuzun ardından UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Wadi Rum’daki çöl kampımızda.


6. Gün: Ve 7.Gün WADI RUM – AKABE – İSTANBUL // 28-29 Mayıs 2020

Kampımızdaki kahvaltının ardından 4x4 Jeep’lerimiz ile 2 saat sürecek olan safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Red Planet” filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuz sonrasında Akabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden Akabe panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz ve ardından serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra uçuş saatimize istinaden havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 819 sefer sayılı uçuşu ile 01:40’ta İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 04:15’de İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.Bir sonraki organizasyonda tekrardan görüşmek üzere.


8. Gün:

ŞEHİR

OTELLER

Amman

4* San Rock Hotel Amman vb.

Ölü Deniz

4* Dead Sea Spa Hotel vb.

Petra

4* Moon Hotel Petra vb.

Wadi Rum

4* Mazayen Wadi Rum Camp vb.

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul(IST)-Amman(AMM) / Akabe(AQJ)-İstanbul(IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Alan vergileri,
Belirtilen ve benzeri otellerde toplam 5 gece yarım pansiyon konaklamalar,
Alan Transferleri,
İlk gün varışa istinaden otelde kahvaltı,
Amman şehir turu,
Jerash şehir turu,
Petra şehir turu,
Akabe şehir turu,
Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri,
Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat Safari turu,
Programda belirtilen tüm transferler,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış harcı,
Kişisel harcamalar,
Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler,
Extra turlar,
Öğle yemekleri,
İçecekler,
Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

ÜRDÜN 2020 RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU

VİZESİZ

AMMAN GİDİŞ AKABE DÖNÜŞ

TÜM TURLAR DAHİL !!!

AMMAN(2) – ÖLÜ DENİZ(1) – PETRA(1) – WADI RUM(1) – AKABE

 

KIZIL KRALLIK ÜRDÜN

Orta Doğu’nun kalbinde bulunan modern ve eskinin karışımı olan Ürdün, Ortadoğu’nun otantik,kadim ruhunu hissedebileceğiniz bir atmosferin tam ortasıdır.2000’i aşkın bir tarihe sahip olan ve dünyanın 7 harikasından biri olarak adlandırılan Nebatiler’in Kayıp Kent Petra’sı,Wadi Rum’da safari ve çölde kamp,Osmanlının izlerini taşıyan Akaba’da Kızıldeniz,Jerash’da çok iyi korunmuş olan Antik Roma kenti,mucizevi Lut Gölü ile popülerleşen bir ülkedir.

 

Ürdün hakkında genel bilgilendirme;

Ürdün’de kullanılan para birimi Ürdün dinarıdır (JOD).

Ürdün(GMT+2) ile Türkiye(GMT+3) arasında 1 saat zaman farkı bulunmaktadır.Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir.

Ürdün resmi dili Arapça’dır.Arapça’nın yanı sıra ülkede en çok konuşulan ikinci dil İngilizce’dir.

Ürdün mutfağında genelde koyun ya da tavuk eti tercih edilmektedir. Arap mutfağına göre hazırlanmış hali lavaş ekmeği arasında servis edilen shawarma, çölün altında pişirilen kuzu tandır Ürdün mutfağının vazgeçilmezlerindendir.

Şehir içi ulaşım taksi ve otobüsler aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak otobüsler eski ve klimasız olduğundan halkın büyük bir kısmı taksileri tercih etmektedir.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod