Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
LAPLAND KUZEY IŞIKLARI 2019 ARALIK-2020 ŞUBAT ARASI
LAPLAND KUZEY IŞIKLARI 2019 ARALIK-2020 ŞUBAT ARASI
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - ROVANİEMİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 07.00’de buluşma.Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından 10.20’de Türk Havayolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.35’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız.Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız.Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.

Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.

Kuzey Işıkları Avı : 35 Euro (Kişi Başı) (Bir sıcak içecek dâhil)


2. Gün: ROVANİEMİ

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor.Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz.Ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz.Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor,kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz.Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket.Geceleme Tornio’daki otelimizde.

Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli)

Yetişkin : 290 Euro (Kişi Başı) , 4-12 Yaş Çocuk : 240 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: ROVANİEMİ

Kahvaltı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Moomin Snow Castle turuna katılabilirler. Bu turumuzun ardından misafirlerimiz yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi yakalayacağınız bir tur. Konaklama otelimizde.

Moomin Snow Castle Turu : Yetişkin : 45 Euro (Kişi Başı) , Çocuk (0-11 Yaş) : 35 Euro (Kişi Başı)

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat (1 araçta/2 kişi) : Yetişkin : 130 Euro (Kişi Başı) , Çocuk (4-12 Yaş) : 90 Euro (Kişi Başı)

Not : Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler.


4. Gün: ROVANİEMİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz.Saat 17.00’de Türk Havayolları’na ait TK1750 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz.Varışımız 22.15’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu.Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları seferi ile İstanbul-Rovaniemi gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Seçilen otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
Santa Claus Köyü Turu,
Tur boyunca termal kıyafet dâhil,
Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler,
Seyahat süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize ücreti (150 Euro),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

LAPLAND ‘’KUZEY IŞIKLARI’’

ROVANİEMİ(3)

TUR BOYUNCA ÜCRETSİZ TERMAL KIYAFET SANTA CLAUS KÖYÜ TURU DAHİL

*** NOT ***

Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri dünya standartları temel alınarak verilmiştir.

Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.

 

X Large Paket (Opsiyonel)

Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli)

290,00 €

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat

130,00 €

Moomin Snow Castle Turu

45,00 €

 

 

Toplam

465,00 €

 

465 € Yerine 425 € (Yetişkin)

360 € Yerine 340 € (00 – 12 Yaş Çocuk)

 

       

Large Paket (Opsiyonel)

Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli)

290,00 €

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat

130,00 €

 

 

Toplam

420,00 €

 

420 € Yerine 395 € (Yetişkin)

330 € Yerine 300 € (00 – 12 Yaş Çocuk)

 

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lapland Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?

Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüzbinlerce çocuk misafir gelmektedir.Sebebi,Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky’ler ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.

Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?

Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir ama apacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecektir

Kuzey ışıklarını görme garantimiz var mı?

Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde bu ışıkları görme garantisi olamaz fakat tur tarihimiz Kuzey Işıklarının en sık görüldüğü aylardan Ocak ve Şubat ayında olduğundan şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sağlık

Finlandiya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Finlandiya: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gezi Zamanlaması

Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç batmaz.

Uçuş Süreleri

Programımız Türkiye’den hareket eden hali hazırdaki tek direk uçuşlu program olup,İstanbul-Tornio:4 saat 10 dakika,Tornio-İstanbul:4 saattir.

Para Birimi

Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye-Finlandiya arası 1 saattir.Türkiye,Finlandiya’dan 1 saat ileridedir.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır.Bunun için kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,güneş kremi,olası gürültüye karşı kulak tıkacı,fotoğraf makinesi,video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Katıldığınız ekstra turlardaki,gerekli özel kıyafetler tura katılacağınız gün size.verilecektir.

Yemek Kültürü

Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

Elektrik

Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur.C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılır.Prizlerin örnekleri http://localti.me/helsinki sitesinden görülebilir.

Alışveriş

Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

VİZE BİLGİ

Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir.Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz.Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz.

Finlandiya : Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod