Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
SELANİK KAVALA TURU 2019 EKİM-2020 MAYIS ARASI
SELANİK KAVALA TURU 2019 EKİM-2020 MAYIS ARASI
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
1 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: CUMA AKŞAMI : İSTANBUL – KEŞAN – SELANİK

Gezimizin ilk günü,22:00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.30’da Mecidiyeköy Migros önü ve 23.30’da Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi önünden hareketle Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç – Gümülcine – İskeçe karayolu takip edilerek Selanik yolculuğu.


2. Gün: CUMARTESİ : SELANİK

Sabah saatlerinde Selanik varışı ile panoramik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Yunan Tavernası Turuna katılma imkanı.Leziz yemekler,Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence (45 Euro).


3. Gün: PAZAR : SELANİK – KAVALA – GÜMÜLCİNE – DEDEAĞAÇ – İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltının ardından Kavala’ya hareket. Yaklaşık 2 – 3 saatlik yolculuğun ardından varılan Kavala’da panaromik şehir turu. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesinin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Buluşmanın ardından dönüş yolculuğu başlangıcı.Türk bölgesi olan İskeçe & Gümülcine & Dedeağaç şehirlerini panoramik olarak geçip İpsala sınır kapısına yolculuk. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Porto Lagos turuna katılabilirler. (5 Euro / Turumuz tüm grubun katılım göstermesi halinde gerçekleşmektedir).Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk.Tekirdağ’da serbest köfte molası sonrası akşam saatlerinde İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Lüks otobüslerle ulaşım hizmetleri,
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
4* Otellerde oda kahvaltı konaklama,
Programda belirtilen panoramik şehir turları,
Araç içi limitli su ikramı,
Şehir vergileri,
Gümrük vergileri,
Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri.

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, 
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar, 
İlk gün sabah kahvaltısı,
Öğle ve akşam yemekleri, 
Schengen vizesi (150 Euro),
Yurtdışı çıkış harcı,
Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.30 Mecidiyeköy Migros Önü, 23.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü

Extra Turlar

BİLGİLENDİRME

 

-Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar).

 

-Tur esnasında programdaki tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

 

-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

 

-Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

 

-Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg.

 

-Tur programında rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak,programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

 

-Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza,20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri vb. evraklar,Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmez.

 

-Tur Programı en az 25 kişi katılım şartı ile düzenlenir.Yeterli katılım olmazsa son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır.Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Neo Tur tarafından bildirilecektir.

 

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Neo Tur tarafından bildirilecektir.

 

-Fuar,kongre,konser,etkinlik,spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Neo Tur tarafından bilgi verilecektir

 

-3 Kişilik odalar,otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar,bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulur ve gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları,şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze,ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.Panoramik turlar,programdaki diğer turlar da dahil olmak üzere,tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,girilmesine izin verilmeyen veya bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde,veya hava şartları nedeniyle turun yapılmasının imkansız olduğu durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu değildir.Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir.Bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Neo Tur sorumlu tutulamaz.

 

-Ekstra turlar,servis aldığımız yerel Neo Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı yoksa geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları,içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki  müze,ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular,yol üzerinde müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılır.Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp,turun tamamlanmasıyla bırakıldıkları noktadan alınır.

 

-Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 

-Tura katılım için Neo Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan,check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan,check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Neo Tur sorumlu değildir.Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 

-Neo Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Neo Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

 

-Tüm misafirler,yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

VİZE BİLGİ

Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod