Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BELGRAD 2017-2018 VİZESİZ
BELGRAD 2017-2018 VİZESİZ
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BELGRAD

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:40'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 07:40'da Türk Havayollarının ait TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:20'de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için yerel restoranda ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilir, sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

Sırp Gecesi Turu &  Yemekli: 45 Euro


2. Gün: BELGRAD

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada  1699’da 72gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule, yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu : 60 Euro


3. Gün: BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için extra Tito’nun mezarı & Zemun & Avala turu. Bu turumuzda ilk olarak 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz.Ardından Zemun'a gidiyoruz.Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı görüyoruz.Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından Avala turu ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

Tito’nun Mezarı & Zemun & Avala Turu : 60 Euro


4. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman.Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarının TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat 20:20'de İstanbul'a hareket.Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu.Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

THY’nİn tarifeli seferi ile İstanbul – Belgrad  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belgrad’da 4* otelde 3 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,
Panoramik Belgrad şehir turu,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış harç pulu (15 TL),
Seyahat sigortası,
Kişisel harcamalar,
Ekstra turlar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI   

Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır,Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze,Saat Kapı ve müzesi görülecek.

2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı,Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.

Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkleri, çarşıyı, meyhaneler sokağını, eski tiyatroyu ve Zemun Parkı’nı göreceğiz.

VİZE BİLGİ

TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod