Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
JAPONYA&G.KORE 2019 RAMAZAN BAYRAMI
JAPONYA&G.KORE 2019 RAMAZAN BAYRAMI
3049.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
8 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – TOKYO // 01 Haziran 2019 Cumartesi

Buluşma saati ve tarihi : 31 Mayıs 2019 Cuma 22:30

31 Mayıs 2019 Cuma,saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.Saat 01.40’da Türk Havayolları’nın TK52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 19.10’da Tokyo’ya varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme.


2. Gün: TOKYO // 02 Haziran 2019 Pazar

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında daha sonra şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz.Sonrasında Tokyo’nun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz.Turumuzun sonra serbest zaman.Konaklama Tokyo otelimizde.


3. Gün: TOKYO // 03 Haziran 2019 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra : Nikko Turu (Öğle Yemekli) : 185 USD (Kişi Başı)

Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif çevre gezisi;

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra : Fuji & Hakone Turu : 175 USD (Kişi Başı)


4. Gün: TOKYO – KYOTO - OSAKA // 04 Haziran 2019 Salı

Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruız ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Kyoto’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası tren istasyonunda karşılanıyor ve kyotoyu gezmeye başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biridir Geçmişte 300 yıla yakın bir süre boyunca Japonya nın başkentliğini yapmış, bu özelliği sebebi ile de "Başkentlerin Başkenti" olarak da isimlendirilen ve bu tarihi derinliği sebebi ile sayısız kültür mirasını içinde barındıran bir şehir Kyoto. Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı, altın rengindeki Kinkakuji Tapınağı göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Kyoto gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: OSAKA // 05 Haziran 2019 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından sabahtan yarım günlük Osaka şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz için extra Nara Turumuzu gerçekleştireceğiz. Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra: Nara Turu : 160 USD (Kişi Başı)


6. Gün: OSAKA // 06 Haziran 2019 Perşembe

Kahvaltıdan sonra serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle tam gün Kyoto ve Kobe turu. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz ve Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Öğlen Kobe’ye geçiyoruz. Kobe’de önce Kobe körfezi manzaralı Mosaic çarşıda yemek molamızı veriyoruz. Burada dilediğiniz restoranda değişik deniz mahsulleri ve Kobe eti yeme şansınız olacak (Yemek dahil değildir).Öğleden sonra şehir merkezini görüp Ikatu tapınağını gezdikten sonra Osaka’da otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra : Kobe & Bilinmeyen Kyoto Turu : 140 USD (Kişi Başı)


7. Gün: OSAKA – SEUL // 07 Haziran 2019 Cuma

Bu sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz.Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (Akşam Yemeği dâhil değildir).

Ekstra : Han Nehri Tekne Turu : 55 USD (Kişi Başı)


8. Gün: SEUL // 08 Haziran 2019 Cumartesi

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek,1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul'e döneceğiz.Geceleme otelinizde.

Tarafsız Bölge / DMZ Turu : 100 USD (Kişi Başı)


9. Gün: SEUL – İSTANBUL // 09 Haziran 2019 Pazar

Kahvaltı sonrası günümüz serbest. Son günümüzü alışveriş ya da şehri gezmek için ayırabilirsiniz. Gece geç saatlerde otelimizden özel aracımızla Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 22:35’te kalkan Türk Havayolları’nın TK89 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.


10. Gün: İSTANBUL // 10 Haziran 2019 Pazartesi

Sabah saat 04.30’da İstanbul'a varıyoruz ve turumuzun sonu.


11. Gün:

OTELLER

Villa Fontaine Tamachi Tokyo 4* vb.

http://www.hvf.jp/eng/location/tamachi.php

 

Art Hotel Osaka Bay tower 4* vb. 

https://www.osaka-baytower.com/english/

 

Best Western Premiere Hotel Kukdo Seul 4* vb.

http://www.hotelkukdo.com/eng/index.php

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tokyo / Seul - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Japonya ve Kore’de 4* otellerde oda & kahvaltı dâhil toplam 8 gece konaklama,
Tokyo – Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri,
Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
Programda dâhil olarak belirtilen tüm çevre gezileri,
Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış pulu (15 TL),
Öğlen ve akşam yemekleri,
Yemeklerde alınacak içecekler,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Bahşişler,
Kişisel harcamalar,
Ekstra çevre gezileri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
01.06.2019 4* Oteller3049.00 USD3848.00 USD -0 - 2 Yaş 550.00 USD
2 - 11 Yaş 2999.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

01 Haziran

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

X Large Paket (Opsiyonel)

Nara Turu 

 $ 160,00

Nikko Turu (Öğle Yemekli)

 $ 185,00

Kobe-Bilinmeyen Kyoto

 $ 140,00

Han Nehri Tekne Turu - Seul

 $   55,00

Tarafsız Bölge / DMZ Turu

 $ 100,00

Toplam

 $ 640,00

640 $ Yerine 570 $

 

 

 

 

 

Large Paket (Opsiyonel)

Nara Turu 

 $ 160,00

Kobe-Bilinmeyen Kyoto

 $ 140,00

Tarafsız Bölge / DMZ Turu

 $ 100,00

Toplam

 $ 400,00

400 $ Yerine 360 $

           
 

 

Not : Japonya & G.Kore ve turlarında son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlanan iltica olayları sebebi ile programlara ‘’tek erkek’’ misafir kabul edilememektedir.

TURUN ARTILARI

*Dünyanın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayını göreceğiz

*Japonların Kutsal Dağı Fuji’yi görüp Hakone’yi ziyaret edecek ve Ashi Gölü’nde tekne turu yapabileceğiz

*Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekânı Miyajima adasını göreceğiz

*Japon sanat, kültür ve sanayisini içinde barındıran Nara kentinde Japon kültür ve yaşantısının tanığı olacağız

*Eski Başkent Kyoto'da kendimizi Japon kültür ve tarihinin içinde hissedeceğiz

*Hiroşima Barış Anıtı parkında Atom Bombası saldırısında hayatını kaybedenleri anma ve felaketin boyutlarını görme fırsatı yakalayacağız

*G.Kore’nin başkenti Seul’u keşfedeceğiz

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Tokyo: 11,5 saat - Seul – İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Japonya para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

Alışveriş

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

VİZE BİLGİ

Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.Japonya’ya giriş yapan tüm kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod