Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
KUALA LUMPUR SİNGAPUR TAİPEİ HONG KONG
KUALA LUMPUR SİNGAPUR TAİPEİ HONG KONG
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
9 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SİNGAPUR

Saat 23.00’de İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.00’de Türk Havayolları’na ait TK 54 sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz.10 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.50’de Singapur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz.Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Otelimize geçiyoruz.Check in sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için extra düzenleyeceğimiz Gece Safarisi turuna katılabilirler.Sonrasında Geceleme otelimizde.

Night Safari Turu : 55 USD


2. Gün: SİNGAPUR

Kahvaltının ardından Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.  Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından ekstra olarak düzenlenecek Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapur'luların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz extra düzenleyeceğimiz için Gardens By Marina, Marina Bay sands turuna katılabilirler

Öğle Sentosa adası turu : 60 USD / Akşam Yemekli Marina bay Sands turu: 85 USD


3. Gün: SİNGAPUR – KUALA LUMPUR

Kahvaltının ardından  otelimizden check out ile birlikte Kuala Lumpur uçuşumuz için özel aracımız ile Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat  15 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Kuala Lumpur’a  varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuala Lumpur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Extra olarak düzenleyeceğimiz Kuala Lumpur Putra Jaya turuna katılabilirler  

Kuala Lumpur Putra Jaya: 35 USD


4. Gün: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile Extra olarak düzenleyeceğimiz Batu caves Malesian Hand craft turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.

Batu Caves Gezisi : 70 USD


5. Gün: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltımızın ardından Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Extra düzenleyeceğimiz Rain Forest Turumuzu katılabilirler. Bu gezimizde Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyorus sonrasında serbest zaman Geceleme otelimizde.

Kuala Lumpur Rain Forest Tour: 60 USD


6. Gün: KUALA LUMPUR – TAİPEİ

Kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Taipei  uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Check in ve bagaj işlemleri sonrası Taipei’ye hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat 50 dakikalık uçuşumuz sonrası Taipei’ye varmış olacağız. Varışımızın ardından Özel aracımıza geçerek Taipei şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz sonrası Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Extra Ningxia Taipei Sokak yemeği turuna katılabilirler. Bu turumuz da Taipei’nin geleneksel sokak yemeği kültürünü keşfedeceğiz.  Sonrasında otelimize geri dönüyoruz . Geceleme otelimizde.

Ningxia Gezisi : 40 USD


7. Gün: TAİPEİ

Sabah Kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte extra düzenleyeceğimiz Taipei Chiufen Turuna yada  Bao’an Temple, Konfiçyus Temple, Dünyada ki hemen hemen her türlü inanca ait bilgilerin ve ögelerin sergilendiği Dünya inançlar müzesi, ve son olarak Dihua Caddesi turunu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası otelimize geri döneceğiz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Chiufen Gezisi : 50 USD

Bao’an temple & Konfiçyus temple Dihua Caddesi Gezisi :  65 USD


8. Gün: TAİPEİ – HONG KONG

Sabah Kahvaltısı Otelimizden check out ile birlikte Hong Kong uçuşumuz için Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Hong Kong uçuşumuz için Check in ve bagaj işlemleri sonrası Hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 Saat 10 dakikalık uçuş sonrası Hong Kong’a varıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Hong Kong körfezi tekne gezisi turuna katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Hong Kong Körgfezi Tekne Turu Akşam Yemekli : 90 USD


9. Gün: HONG KONG

Sabah Otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Extra düzenleyeceğimiz Giant Budha ve Lantau island gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve Geceleme otelimizde.

Giant Budha ve Lantau Adası turu: 170 USD


10. Gün: HONG KONG - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Sonrasında  transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Extra düzenleyeceğimiz.Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Ocean park gezisini gerçekleştireceğiz.Bu gezimize dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz.Çin' in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz.Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkanı bulacaksınız.Sonrasında Hong Kong’da kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman.Ardından havalimanına transferimizin gerçekleştireceğiz.Check in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23:00 de Türk Havayolları’nın TK 71 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz.Geceleme Uçakta.

Ocean Park Gezisi: 90 USD


11. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 05:25’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzu noktalıyoruz.


12. Gün:

OTEL BİLGİLERİ

Kuala Lumpur : Double Tree By Hilton 4* vb. & Swiss Garden Hotel 4*  vb.

http://www.hiltonhotels.de/malaysia/doubletree-by-hilton-hotel-kuala-lumpur/

Singapur: Peninsula Excelsior 4* vb. & Orchard Parade Hotel 4* vb.

https://www.peninsulaexcelsior.com.sg/

Taipei : Central Park Hotel 4* vb. & Look Hotel 4* vb.

http://www.parkcthotel.com/luzhoutaipei/en/index.php

Hong Kong: Stanford View Hotel 4* vb. & Grand View Hotel 4*vb.

https://www.stanfordhotels.com.hk/hillview/


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Kuala Lumpur gidiş / Taipei - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Kuala Lumpur'da 4* otelde 3 gece,Singapur'da 4* otelde 2 gece, Taipei’de 4* otelde 2 gece,Hong Kong’da 4* otelde 2 gece oda + kahvaltı ve konaklama,
Kuala Lumpur, Singapur, Taipei ve Hong Kong şehir turları,
Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Endonezya Kapıda Vize Ücreti (55 USD),
Programda belirtilen Ekstra turlar,
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

* Malezya’nın kütür ve finans başkentin olması yanı sıra güneydoğu Asya’nın en gelişmiş başkentidir. Sultan Abdul Samad Binası, Jamek Mescidi, Batu cave veMalay el sanatlarıno görme fırsatımız olacak.

* Günedoğu Asya’nın bir başka önemlibaşkenti Jakarta, Hollanda’lılardan kalma koloniyel binaları ile kota tua, Ulusal Anıt’ı. Jakarta’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan ve egzotik ürünlerin satıldığı Surabaya Sokak Pazarıı ve MoNas’ın yakınlarında bulunan Başkan Sarayı’nı ve eski liman Sunda Kelapa’yı göreceğiz.

* Endonezya Minyatür Parkı. Batı Sumatra’daki Rumah Gadang, Java’daki Rumah Joglo gibi geleneksel Endonezya mimarisinin bir çok eserinin minyatürünün sergilendiği park, aynı zamanda Endonezya Çağdaş Sanatlar Müzesi ve El Sanatları Müzesi gibi müzeleri de içinde barındırmakta olan Puncak Bagor gezilecek yerler arasındadır.

* Güney Asya’nın önemli ve Popüler başkenti Singapur’da Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında.

* Marina Bay Sands, Sentosa adası, ada üzerinde Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesi ve Butterfly Park & Insect Kingdom görebileceğimiz yerler arasında

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kuala Lumpur, Sinapu, Macau ve Taipe’ye girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.Sadece Endonezya'ya girişte 55 USD'lik bir kapı vizesi vardır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Kuala Lumpur arası : 10 saat 35 dakika, Jakarta– İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Endonezya’nın ise IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza Euro ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saat fark bulunmaktadır.Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da 17:00 dır

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir.

Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur.Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

VİZE BİLGİ

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.Sadece Endonezya'ya girişte 55 USD'lik bir kapı vizesi vardır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod