Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
 • TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS
TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS

TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS Hakkında Genel Bilgiler

Türk Havayolları

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – PHUKET

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 172 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:00’de Phuket’e hareket. Yerel saat ile 15:40’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otelde kısa bir dinlenmenin ardından akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Açık Büfe Yemekli Fantasea Show turu katılabilirler. (75 Euro) 60 dönümlük bir alanda kurulu bu Tayland kültürel tema parkında öncelikle akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Yemeğin ardından parkı gezip,1600 koltuk kapasiteli dev şov alanında 270 derecelik açı ile hazırlanmış olan harika bir program izleyeceğiz. Bu güzel gecenin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelde.

2. Gün: PHUKET

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sürat Teknesi ile Öğle Yemekli James Bond Adası Turu’na (85 Euro)  veya Sürat Teknesi ile Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu’na (85 Euro) katılabilirler.James Bond Adası Turu’nda sürat teknesi ile James Bond Adasına yapacağımız yolculuğumuz esnasında dünyanın en güzel jeolojik yapılarından olan kaya adacıklarını görme fırsatına sahip olacağız. Adaya varışımızı takiben ‘’James Bond Altın Tabancalı Adam’’ filminin çekildiği sette fotoğraf çektirebilecek ve local pazarda alışveriş yapma imkânını da bulacağız. Kanolar ile dış dünya ile bağlantımızı keserek filmlerde görebildiğimiz doğal vaha oluşumlarını fotoğraflayacağız.  Dönüş esnasında adanın lokal restoranında öğle yemeği yiyeceğiz.Phi Phi Adası Turu’nda ise Phi Phi Don ve Phi Phi Leh adlarındaki 2 komşu adadan oluşan ve Leonardo Di Caprio’nun Kumsal filmi ile ünlenen bu adalar kombinesinde kumsalın beyaz kumlu açık mavi sularında Şnorkel deneyimi yasayacağız. Yumurta koyu, Maymun koyu ve Korsan mağarası ayrıca görülecek kumsallardan bazılarıdır. Turumuzun ardından adanın otantik restoranlarından birinde öğle yemeği alacağız.Güzel bir yemeğin ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. Gün: PHUKET – BANGKOK – SIEM REAP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Phuket havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 55 dakika süreli kısa uçuşun ardından hava alanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Siem Reap’a hareket. Rahat ve konforlu bir yolcuğun ardından Poipet sınırında öncelikle Tayland çıkışımızı yapıyoruz ve yaklaşık 250 mt yürüyerek Kamboçya sınırında vize işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat bir yolculuğundan ardından Siem Reap’taki otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek TonLé Sap Gölünde Yüzen Evler ve Gece Pazarı turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuzda ilk olarak Tonlé Sap gölü üzerine kurulmuş ve eski usül yerel idare ile yönetilen yüzen köyü ziyaret edeceğiz. İnsan birkara canlısı olsa da, her ortamda hayatta kalmayı başarıyor cümlesi işte tam da Yüzen Evler köyünde anlam kazanıyor. İnsanlar burada karaya ayak basmadan hayatlarını devam ettiriyorlar. Öyle ki kara yolunun olmaması öğrencileri deniz yoluyla okula gitmeye zorunlu kıldığı gibi elektriğin olmaması da insanları televizyon sevgisinden vazgeçirememiş. İnsanlar evlerin üzerine antenler kurarak aküler yardımıyla televizyon izlemektedir. Güneydoğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonlé Sap, Dünya’nın ekolojik su rezervlerinden birisidir. Aynı zamanda Dünya’nın en büyük taşkın su yatağıdır. Yağışsız sezonda 1mt derinliğe sahip olan göl 2700 km2 alana sahipken bahar ve yaz aylarında muson yağmurlarının etkisiyle 6 kat büyüyor ve 8 mt’ye kadar varan derinliğe ulaşarak yaklaşık 16.000 km2 bir alanı kaplıyor. Burası 1997 yılında Unesco tarafından Dünya Biyosfer Rezerv alanı olarak koruma altına alınmıştır. Yaklaşık 4 milyon insanı besleyen bu gölde yapılan balıkçılık ülkenin deniz ürünleri ihtiyacının 4’de 1’ini karşılamaktadır. Oldukça ilginç hayatlara ev sahipliği yapan bu yeri görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

4. Gün: SIEM REAP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Angkor Tapınağı turuna katılabilirler. (100 Euro) 900 yılı aşkın tarihi ile Hinduizm esaslarına göre 8 kilometrekarelik alana yapılmış ama sonradan bir çok savaş ve dönem geçirirken Budizmden de nasibini almış , filmlere dekor olmuş , dünyanın en doğal görünümlü tapınağını ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız local restorana geçiyoruz. Güzel bir yemeğin ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Apsara Geleneksel Dansları Eşliğinde Akşam Yemeği turumuza katılabilirler. (40 Euro) Akşam yemeğinizi geleneksel Kamboçya dansları eşliğinde yemek isterseniz, bu tiyatro sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır. Khmer kültürünün ve geleneksel tiyatrosunun harmanlandığı bu tiyatroda, ikisini de aynı anda deneyimleyebilirsiniz. Güzel bir gecenin ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

5. Gün: SIEM REAP – SAIGON (HoChiMinh)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceğiz saate kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel hava yolları ile Saigon’a hareket. Varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile otele transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Saigon Nehri Cruise tekne turuna katılabilirler. (60 Euro) Muhteşem Saigon manzarası eşliğinde güzel bir akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelde.

6. Gün: SAIGON (HoChiMinh)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Chu Chi tünelleri turuna katılabilirler. (70 Euro) Vietnam savaşı esnasında yerin altına kurulmuş bu mühendislik harikası tüneller 5 katmanlı olarak inşa edilmiştir. Sadece savaşmak için değil, aynı zamanda yaşam alanı olarak da kullanılmış olan bu dar tünelleri gezerken, yerel halkın bu tünellerde yaşamının hikâyelerini dinleyecek ve ayrıca büyük makinalı tüfekleri kullanma deneyimine sahip olma imkânı da bulabileceksiniz. Tur dönüşü lokal restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. Turumuzun ardından Saigon şehir turumuz başlıyor. Eski Fransız sömürgesi olmasının etkilerini barındıran otantik ve modern plaza yapılarını bir arada görebileceğiniz bu dev şehirde yapacağınız gezi esnasında tarihi posta binası, Notre-dame katedrali, opera binası ve savaş müzesi göreceğiniz yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

7. Gün: SAIGON (HoChiMinh) - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Mekong Deltası turuna katılabilirler.(70 Euro) Deltanın 3 farklı ada yaşamını deneyimleyeceğimiz bu programda, rengarenk meyve bahçelerinde yerel sanatçıların müzikleri eşliğinde tropikal meyve tadımı ve ev yapımı bal çaylarımızı yudumlayacağız. Vietnam savaş filmlerinde sürekli gördüğünüz sular içindeki sazlıklar arasında bot gezintisini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi lokal restaurantta alacağız.Turumuzun ardından şehir merkezinde gündüz kurulan ve üstü güneşten korumalı konumdaki Ben Thanh gündüz pazarında serbest zaman verilecektir. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 163 tarifeli seferi ile 22.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05.35’de varış ve turumuzun sonu.

8. Gün:

OTEL DETAYLARI

Phuket : 4* Clover Patong Hotel vb.

Siem Reap : 4* Siem Reap Metta Residence vb.

Saigon : 4* Saigon Bay Hotel vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Phuket / Saigon - İstanbul arası uçak bileti,
Siem Reap - Saigon Dış Hat Uçak Bileti,
Havalimanı vergileri,
Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
Panoramik Bangkok ve Saigon Şehir Turları,
4* Otellerde 6 Gece oda kahvaltı konaklama,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
Seyahat sağlık sigortası güvence paketi.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kamboçya Vize Ücreti (40 USD),
Vietnam Vize Ücreti (100 USD),
Yurtdışı çıkış harcı,
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,
Müze ve ören yeri girişleri,
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS

  Phuket(2) - Siem Reap(2) - Saigon(2)

   

  ÖNEMLİ NOTLAR:

  Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.

  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

  Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Neo Tur kesinlikle sorumlu değildir.

  Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

  Neo Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Neo Tur’dan tazminat hakkı yoktur.

  Neo Tur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

  Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

  Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

  Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Neo Tur sorumlu tutulamaz.

  Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Neo Tur sorumlu değildir.

  Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

  Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Neo Tur’un sorumluluğunda değildir.

  Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

  Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

  Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

  Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu tutulamaz.

  Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu tutulamaz.

  Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

  Neo Tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

  3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

  Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

  İptal ve değişiklik durumunda “Neo Tur Satış Sözleşmesi” geçerlidir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  KAMBOÇYA

  Kamboçya Vize Ücreti (40 USD) – Yeşil Pasaportlu misafirlere vize uygulaması yoktur.

  Kamboçya Vize Evrakları:

  Kapıda alınacak olup, 1 adet vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

  VİETNAM

  Vietnam Vize Ücreti (100 USD) – Yeşil Pasaportlu misafirlere vize uygulaması yoktur.

  Vietnam Vize Evrakları:

  Kapıda alınacak olup, misafirlerin 1 adet vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

  Vizenin kapıda alınabilmesi için gerekli ek belgeler;

  Pasaportun renkli taranmış hali,

  Vietnam vize başvuru formunun resim yapıştırılarak, doldurulması ve imzalanması ve taratılarak tarafımıza gönderilmesi yeterlidir (Vize başvuru formunu tarafımızdan isteyiniz).

  TAYLAND

  Tayland, T.C. vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  TAYLAND & KAMBOÇYA & VİETNAM TURU KASIM-ARALIK 2023 ADNS HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!