Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2020 TEMMUZ-AĞUSTOS
AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2020 TEMMUZ-AĞUSTOS
959.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BAKÜ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup,check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Bakü’ye hareket ediyoruz.Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Haydar Aliyev Havalimanına varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır.  Shemakha Kapısı, Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: BAKÜ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ateşgah & Gobustan turumuza katılabilirler.İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu,Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.

Ateşgah & Gobustan Turu : 70 USD (Kişi Başı)


3. Gün: BAKÜ – ŞEKİ

Kahvaltının ardından Bakü’nün yaklaşık 300 km kuzeybatısında bulunan tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Şeki’ye doğru hareket edeceğiz. Kafkasya dağlarının eteğinde yeşillikler içerisinde yer alan Şeki’de çok sayıda Keyrvansaray, kale, hamam ve diğer yapılar bulunmaktadır. Şeki şehir turu esnasında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Şeki Han Sarayını, 18. Yüzyılda inşa edilen, varlığını bugüne kadar sürdürebilen ender yapılardan Yukarı Kervansarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu bitiminde serbest zaman verilecek ve ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.


4. Gün: ŞEKİ - TİFLİS

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru yola çıkacağız. Tiflis’e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan Kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve Sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: TİFLİS – ERİVAN

Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ve Ermenistan sınırı olan Sadakhlo’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Ermenistan’a giriş yapıyoruz. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde mola vereceğiz. Ardından Erivan merkeze varış ve otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: ERİVAN

Sabah kahvaltı sonrası Ermenistan’ın başkenti, kültür ve politik merkezi olan Erivan’da şehir turumuza başlıyoruz. Ermenistan’ın kadın sembolü olan Mayr-Hayastan heykeli, Madots ve Bagramian bulvarları, Konser Binası, Gök Cami, Başkanlık Sarayı, Parlemento Binası, Opera Binası, Cumhuriyet Meydanı ve de UNESCO Dünya Belleği Programı Listesi’nde yer alan, ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü Erivan şehir turumuzun en önemli duraklarından olacaklar.Sonrasında Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit oluyoruz. Kendisini gösterirse Ararat (Ağrı) dağını bir de bu yakadan panoramik görme şansına sahip oluyoruz. Tur sonrası otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: ERİVAN – DILIJAN – HAGHPAT – TİFLİS

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Dilijan’a varışımızın ardından kısa bir mola vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek, Haghpat’a varıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırını ziyaret ediyoruz.Sonra Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyor ve sınır işlemlerimizi yapıyoruz.Tiflis ‘e varış ve otele yerleşme.Konaklama otelimizde.


8. Gün: TİFLİS - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş.Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuşun ardından İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Bakü

4* Baku Inn Hotel vb.

Şeki

4* Ruma Qala Hotel vb.

Tiflis

4* Coste Hotel Tbilisi vb.

Erivan

4* Bass Boutique Yerevan Hotel vb.

 

10. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

04 – 11 Temmuz 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Temmuz Cumartesi saat 05:00

04 Temmuz   TK 332          İstanbul  08:10  –  Bakü  12:00

11 Temmuz   TK 383          Tiflis 17:25 – İstanbul 19:00

 

22 – 29 Ağustos 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Ağustos Cumartesi saat 05:00  

22 Ağustos    TK 332          İstanbul  08:10  –  Bakü  12:00

29 Ağustos    TK 383          Tiflis 17:25 – İstanbul 19:00


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bakü / Tiflis-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Bakü, Şeki, Tiflis ve Erivan’da 4* Otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama,
Bakü, Şeki, Tiflis, Erivan şehir turları,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücretleri (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD) (Yeşil Pasaportluların tur hareket tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapması gerekiyor),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
22.08.20204* Oteller999.00 USD1274.00 USD -0 - 2 Yaş 250.00 USD
2 - 11 Yaş 949.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

04 Temmuz • 22 Ağustos

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

Bakü’de İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, eski şehiri keşfedeceğiz.

600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'ı görme fırsatı elde edeceğiz.

Tiflis’te 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayacağız.

Efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan Svetitskhoveli Katedrali’ni görme şansını yakalayacağız.

Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde manzaranın tadını çıkaracağız.

Ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü ziyaret edeceğiz.

Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit olacağız.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir.Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor.Ayrıca ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Azerbaycan ve Ermenistan : Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD) (Yeşil Pasaportluların tur hareket tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapması gerekiyor).

Gürcistan : Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.Gürcistan’a yeni çipli kimlikle de giriş yapılabilmektedir.

Uçuş Süresi

İstanbul – Bakü: 2 saat 50 dakika ,  Tiflis – İstanbul: 2 saat 20 dakika

Para Birimi

Azerbaycan Para birimi Azerbaycan Manat’ıdır. Gürcistan para birimi Lari’dir. Ermenistan para birimi ise dram’dır. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Saat Dilimi

Türkiye’den 1 saat  ileridedirler.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Ama ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler,kısa ve uzun kollu gömlekler,şort ve pamuklu pantolonlar,rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont alın.Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

Alışveriş

Bakü,Tiflis,Erivan’da alışveriş yapılabilecek bir çok avm ile havyar ve birçok meyve,sebze,şarküteri ürünlerini satın alabileceğiniz Yeşil Pazar vardır.

VİZE BİLGİ

Azerbaycan ve Ermenistan : Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD) (Yeşil Pasaportluların tur hareket tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapması gerekiyor).

Gürcistan : Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.Gürcistan’a yeni çipli kimlikle de giriş yapılabilmektedir.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod