Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
MEKSİKA 2020 SÖMESTR OCAK
MEKSİKA 2020 SÖMESTR OCAK
2029.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - MEXICO CITY

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup,check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.


2. Gün: MEXICO CITY

Sabah saatlerinde Mexico City’e varıyoruz.Pasaport kontrolden geçip bagajlarımızı aldıktan sonra şehir merkezine gidip kahvaltı için serbest zaman verilecek.Sonrasında Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz.Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz.Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır.Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.Tur sonrası otele transfer.Dileyenler akşam etkinliği için Mariachi Gecesi’ne katılabilir.Konaklama otelde.

Akşam Etkinliği : Mariachi Gecesi (Yemekli) : 75 USD (Kişi Başı)


3. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler.M.Ö. 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu : 95 USD (Kişi Başı)


4. Gün: MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu’na katılabilirler.20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız.Tur bitimi otele transfer.Konaklama otelimizde.

Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (Öğle Yemekli) : 90 USD (Kişi Başı)


5. Gün: MEXICO CITY – MERİDA

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz.Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir.Sebebi,etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır.Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.Konaklama otelimizde.


6. Gün: MERİDA - CANCUN

Kahvaltı sonrası check out işlemlerini yapıp Chicen Itza turumuz için hareket edeceğiz.Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır.Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007’de Dünya’nın 7 Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir.Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme.


7. Gün: CANCUN

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır.M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır.Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz.Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman.Konaklama otelimizde.

Tulum & Playa de Carmen Turu : 110 USD (Kişi Başı)


8. Gün: CANCUN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.


9. Gün: CANCUN – İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.Türk Havayollarına ait uçakla İstanbul’a uçuş.Yeni güne uçakta gireceğiz.


10. Gün: İSTANBUL

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


11. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

24  Ocak – 02 Şubat 2020 (Sömestr Dönemi)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Ocak Cuma saat:   18:00

24 Ocak        TK 181    İstanbul     21:45 - Mexico City  04:00 +1 (Varış 25 Ocak sabah 04.00’de)

01 Şubat       TK 181    Cancun     10:10 - İstanbul        06:15 +1 (Varış 02 Şubat sabah 06.15’de)


12. Gün:

OTELLER

Mexico City - 4* Casa Blanca vb.

Merida - 4* Mision Merida Panamerica vb.  

Cancun - 4* Aloft Hotel vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Mexico City / Cancun-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel Havayolları ile Mexico City-Merida arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Meksika’da, Merida’da ve Cancun’da 4* Otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
Mexico City, Merida panoramik şehir turu,
Chichen Itza gezisi,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücreti,
Mexico City’e varış günü sabah kahvaltısı,
Öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

24 Ocak

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

SÖMESTR DÖNEMİ

MEKSİKA TURU

7 GECE 9 GÜN

Mexico City(3) - Merida(1) – Cancun(3)

Dünya’nın 7 Harikasından Chichen Itza Piramidi Turu Dahil !!!

 

TURUN ARTILARI

Dünyaca ünlü Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi’ni görme imkanı bulacağız.

Teotihuacan Tapınakları olarak da geçen, Güneş ve Ay Piramidi’ni gezme fırsatı elde edeceğiz.

Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından inşa edilen ve Dünya Harikaları listesine giren Kukulkan Tapınağı ve Piramidi’nin de bulunduğu Chichen Itza bölgesini göreceğiz.

Karayip Denizi’nin berrak suları ve mercan resifleri arasında yüzlerce denizaltı canlısının yaşamını yakından gözlemlemek için dalış yapma ve yüzme şansını elde edeceğiz.

 

 

X Large Paket (Opsiyonel)

Tehotuhacan Tapınaklar Turu

$ 95,00

Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu

$ 90,00

Tulum & Playa de Carmen  Turu

$ 110,00

 

 

Toplam

$ 295,00

 

295 $ Yerine 270 $

 

 

Large Paket (Opsiyonel)

Tehotuhacan Tapınaklar Turu

$ 95,00

Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu

$ 90,00

 

 

Toplam

$ 185,00

 

185 $ Yerine 170 $

 

 

 

Önemli Not : Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur.Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olmaz.Musluk suyu içmeyiniz.

Vize Bilgileri

Meksika : Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.Turizm,iş,eğitim,gazetecilik&transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/solicitud.html

şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler (Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.Yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler).

Uçuş Süreleri

İstanbul-Mexico City 15 saat 15 dakika.Cancun-İstanbul 12 saattir.

Para Birimi

Meksika para birimi Meksika Pesosu’dur(MEX).Tüm yurtdışı seyahatlerinde olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatırız.

Saat Dilimi

Meksika-Türkiye arasında 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileridir).

Telefon Kullanımı

Telefonunuz uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.

Kıyafet&Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Tortilla,Guacamole,Nachos gibi yemeklerin tadına bakacaksınız.Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanıldığını ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var.Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi.Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

VİZE BİLGİ

Meksika : Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.Turizm,iş,eğitim,gazetecilik&transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/solicitud.html

şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler (Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.Yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod