Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
SİNGAPUR MALEZYA VİETNAM HONG KONG 2020 KURBAN BAYRAMI TEMMUZ
SİNGAPUR MALEZYA VİETNAM HONG KONG 2020 KURBAN BAYRAMI TEMMUZ
1999.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
9 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SİNGAPUR

Alan Buluşması : 23 Temmuz 2020 Perşembe Saat : 22.30

23 Temmuz 2020 Perşembe saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.00’de Türk Havayolları’na ait TK 54 sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz.10 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.50’de Singapur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz.Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz.Check in sonrası serbest zaman.Geceleme otelimizde.


2. Gün: SİNGAPUR

Kahvaltı sonrası Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Panoramik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır.Şehir gezisinin ardından ekstra düzenlenecek Sentosa adası turuna katılabilirsiniz.Sentosa Singapurluların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası.Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz.Ada üzerinde önce Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz.Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman.Geceleme otelimizde.

Sentosa Adası Turu : 75 USD


3. Gün: SİNGAPUR – KUALA LUMPUR

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz.Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Kuala Lumpur’a uçuyoruz.Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuala Lumpur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası serbest zaman.Geceleme otelimizde.


4. Gün: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Batu Mağaraları & Ateş böceği turumuzu gerçekleştireceğiz.Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.

Batu Mağaraları & Ateş Böceği Gezisi : 75 USD


5. Gün: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Yağmur Ormanları Turumuzu katılabilirler.Bu gezide Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman.Geceleme otelimizde.

Kuala Lumpur Yağmur Ormanları Gezisi : 60 USD


6. Gün: KUALA LUMPUR – SAYGON

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Vietnam Saygon uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Sayhon’a hareket edeceğiz. Varışımızın ardından özel aracımızla Vietnam şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Şehir turumuz esnasında Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuz sonrası rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cu Chi Tünelleri turuna çıkıyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam-ABD savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turumuzun bitişiyle otelimize geri dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Cu Chi Tünelleri Gezisi : 40 USD


7. Gün: SAYGON

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği Mekong Deltası turuna katılabilirler. Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz.İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası.Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz.Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz.Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz.Gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

Mekong Deltası Gezisi Öğle Yemekli : 65 USD


8. Gün: SAYGON – HONG KONG

Sabah kahvaltısı otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Hong Kong uçuşumuz için bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası hareket ediyoruz. Hong Kong’a varıyoruz.*Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz*.Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır.Arzu edenler akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine katılabilirler.Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Akşam Etkinliği : Yemekli Hong Kong Körfezi Tekne Gezisi : 90 USD

*Ara uçuş saatine göre panoramik şehir turu bir sonraki gün yapılabilir.


9. Gün: HONG KONG

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Çin Cumhuriyeti içerisinde özerk bir bölge olan Macau Adası gezimizi gerçekleştireceğiz.Sonrasında otelimize geri dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Macau Adası Turu Öğle Yemeksiz : 140 USD


10. Gün: HONG KONG - İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Sonrasında transfer saatimize kadar serbest zaman.Dileyenlerle ekstra düzenleyeceğimiz Ocean park gezisini gerçekleştireceğiz.Bu geziye dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz.Çin' in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz.Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkânı bulacaksınız.Sonrasında Hong Kong’da kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman ve havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz.İstanbul uçuşumuz için bilet,bagaj ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23:00’de TK 71 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz.Geceleme uçakta.

Ocean Park Gezisi : 90 USD


11. Gün: İSTANBUL

İstanbul’a varışımızın ardından turumuzu noktalıyoruz.


12. Gün:

OTELLER

Singapur : 4* Grand Pasific vb.

http://www.hotelgrandpacific.com.sg/

 

Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb.

https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml

 

Saygon : 4* Novotel Saigon vb.

http://www.novotel-saigon-centre.com/

 

Hong Kong : 4* Regal Hotel Kowlooon vb.

https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Singapur gidiş / Hong Kong-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Singapur - Kuala Lumpur, Kuala Lumpur - Saygon, Saygon - Hong Kong arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Kuala Lumpur 4* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
Singapur 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
Saygon’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
Hong Kong’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
Kuala Lumpur, Singapur, Saygon ve Hong Kong şehir turları,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vietnam C1 belgesi ,
Vietnam Vize Ücreti ,
Programda belirtilen Ekstra turlar,
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro) ,
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
24.07.20204* Oteller1999.00 USD2798.00 USD -0 - 2 Yaş 430.00 USD
2 - 11 Yaş 1949.00 USD
-
28.01.20214* Oteller2049.00 USD2848.00 USD -0 - 2 Yaş 430.00 USD
2 - 11 Yaş 1999.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

24 Temmuz • 28 Ocak

KALKIŞ NOKTALARI

Singapur(2) - Kuala Lumpur(3) - Saygon(2) - Hong Kong(2)

Extra Turlar

X Large Paket (Opsiyonel)

Hong Kong - Macau Adası

 $ 140,00

Singapur -Sentosa adası

 $   75,00

Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi

 $   75,00

Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi

 $   40,00

Saigon - Öğle yemekli Mekong Deltası

 $   65,00

 

 

Toplam

 $ 395,00

 

395 $ Yerine 365 $

 

 

 

 

 

Large Paket (Opsiyonel)

Hong Kong - Macau Adası

 $ 140,00

Singapur -Sentosa adası

 $   75,00

Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi

 $   75,00

Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi

 $   40,00

 

 

Toplam

 $ 330,00

330 $ Yerine 300 $

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

TURUN ARTILARI

Malezya’nın kütür ve finans başkentin olması yanı sıra güneydoğu Asya’nın en gelişmiş başkentidir.Sultan Abdul Samad Binası, Jamek Mescidi, Batu cave ve Malay el sanatlarıno görme fırsatımız olacak.

Güney Asya’nın önemli ve Popüler başkenti Singapur’da Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları,Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerlerdir

Vietnam bir direniş kültürünün sembolü onurlu insanlar ülkesi, Vietnam savaşında direnişin simgesi Chu chi tünelleri, bereketin simgesi Mekong, sokak tezgahları cıvıl cıvıl gece pazarları ve deniz ürünlerinin en iyisini burada bulacaksınız.

Hoş kokulu körfez anlamına gelen fenomenal kent merkezi ve adaları ile bütün gibi ekonomisinin önemli parçaısı turizmi tüm dünyaya kanıtlamış özerk bölge Hong Kong.Po lin tapınağını ve Dünya’nın en büyük Buda heykelini burada göreceğiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kuala Lumpur, Singapur, Saygon ve Hong Kong’a girişlerde aşı zorunluluğu yoktur.Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olmaz.Musluk suyu içmeyin.

Vize Bilgileri

Vietnam&Kamboçya T.C. Vatandaşlarına vize uygular.Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamaz.Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 100 USD karşılığında verecektir.C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 55 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Kuala Lumpur:10,5 saat Hong Kong–İstanbul:14 saat

Para Birimi

Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Vietnam Dongu ve  Hong Kong dolarıdır dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır.Türkiye’de 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00.

Telefon Kullanımı

Telefonunuz uluslararası aramalara (roaming) açıksa kullanılır.Ama konuşma ücreti pahalıdır (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet&GerekliEşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir

http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm

http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm

Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz.Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur.Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

VİZE BİLGİ

Vietnam dışında,Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.Vietnam ise kapıda vize vermektedir.

Vietnam Vizesi; Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamaz.Vietnam vizesi alabilmek için Multi Entry C1 Belgesi alınması zorunludur.Bu belgeyi acenteniz size 100 USD karşılığında verecektir.C1 belgesine ilave,misafirlerimiz kapıda 55 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.Kapıda 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod