Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
VİETNAM KAMBOÇYA 2020 EYLÜL
VİETNAM KAMBOÇYA 2020 EYLÜL
1699.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı (3 Öğlen+1 Akşam Yemeği)
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SAIGON (HO CHI MINH) // 05 Eylül 2020 Cumartesi

Alan Buluşması : 04 Eylül  2020 Cuma Saat 23:00

Turumuz 23 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 23.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.Saat 02.15’te Türk Havayolları’nın TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.00’de Saygon’a varış.Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: SAIGON // 06 Eylül 2020 Pazar

Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam-ABD savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer.Geceleme otelimizde.

Cu Chi Tünelleri Turu : 45 USD (Kişi Başı)


3. Gün: SAIGON – SIEM REAP // 07 Eylül 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.

Öğle Yemekli Mekong Deltası Turu : 80 USD (Kişi Başı)


4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 08 Eylül 2020 Salı

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.


5. Gün: SIEM REAP - HANOI // 09 Eylül 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz.  Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

Tonle Sap Gölü Tekne Turu : 40 USD (Kişi Başı)


6. Gün: HANOI // 10 Eylül 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerlerdir.Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğini alıp otelimize transfer oluyoruz.Akşam üzeri dileyenler akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na katılabilirler.Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

Akşam Etkinliği : Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu : 55 USD (Kişi Başı)


7. Gün: HANOI // 11 Eylül 2020 Cuma

Kahvaltın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay turuna katılabilirler.Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz.Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Öğle Yemekli Halong Bay Tekne Turu : 95 USD (Kişi Başı)


8. Gün: HANOİ – İSTANBUL // 12 Eylül 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Saat 22.20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.Yeni günü uçakta karşılıyoruz.


9. Gün: İSTANBUL // 13 Eylül 2020 Pazar

Yerel saat ile 04.55’te İstanbul Havalimanı’na hoş geldiniz.


10. Gün:

OTELLER

Saygon - 4* Aristo Hotel vb.

http://aristoSaygonhotel.com

 

Siem Reap - 4* Cheathata Angkor vb.

www.angkor.ctaangkorhotel.com

 

Hanoi - 4* Kuretake Inn vb.

http://www.kuretake-inn.com/thonhum84/en/

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Saigon / Hanoi-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Saigon - Siem Reap ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
2.- 4.- 6. günlerde öğle ve 1. günde akşam yemekleri,
Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler,
Ho Chi Minh ve Hanoi  şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Yemeklerde alınacak içecekler,
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Programda dahil olduğu belirtilmemiş geziler,
Ekstra turlar,
Programda dahil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri,
Kişisel harcamalar,
Bahşişler,
Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
05.09.20204* Oteller1699.00 USD2099.00 USD -0 - 2 Yaş 450.00 USD
2 - 11 Yaş 1649.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

05 Eylül

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

X Large Paket (Opsiyonel)

Cu Chi Tünelleri

$45,00

Öğle yemekli Mekong Deltası

$80,00

Tonle Sap Gölü tekne turu

$40,00

Akşam Etkinliği : Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu

$55,00

Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu

$95,00

Toplam

$315,00

315 $ Yerine 295 $

 

Large Paket (Opsiyonel)

Cu Chi Tünelleri

$45,00

Öğle yemekli Mekong Deltası

$80,00

Tonle Sap Gölü tekne turu

$40,00

Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu

$95,00

Toplam

$260,00

260 $ Yerine 235 $

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

TURUN ARTILARI

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkabilirsiniz.

Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni gezebilirsiniz.

Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyebilirsiniz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Vietnam ve Kamboçya T.C. Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır.Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınmalı.Bu belgeyi acenteniz size 100 Usd karşılığında verecektir.C1 belgesine ilave,misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeyerek vizelerini alacaktır.Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz,4x6 cm boyutlarında) gerekir.Kamboçya Vizesi ise;(Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir).Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin min.6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekir.2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.(Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir).

Uçuş Süreleri

İstanbul – Saigon:   10 saat // Hanoi – İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Vietnam parası Vietnamese Dong’dur (VND).1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir.Kamboçya parası Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir.Yanınıza USD ve bunun da küçük birimlerini alın.

Saat Dilimi

Türkiye ile her iki ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.

Telefon Kullanımı

Telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz.Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almayın.Gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho

Alışveriş

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

VİZE BİLGİ

Vietnam ve Kamboçya Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Vizesi; Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır.Vietnam vizesi alabilmek için Multi Entry C1 Belgesi alınması zorunludur.Bu belgeyi acenteniz size 100 USD karşılığında verecektir.C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; Yeşil pasaporta da vize alınması gereklidir.Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında)

Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir (Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod