Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
LAPLAND SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL-2
LAPLAND SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL-2
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - HELSİNKİ - ROVANİEMİ

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 06.00’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1761 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 09:00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 11.30’da Helsinki’ye varışımıza istinaden uçak değiştirerek, yerel hava yolları ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Rovanimemi şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Noel Baba’ nın köyü olarak bilinen Santa Claus’ köyünü ziyaret ediyoruz. Noel baba ile tanışıp, fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebileceğimiz turumuz esnasında bölgeye özgü hediyelik eşyalardan da alma imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


2. Gün: ROVANİEMİ

Kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kar Safari turumuza katılabilirler. Kar için özel üretilmiş motorlarla yaklaşık 2 saatlik keyifli gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz.

 

Kuzey Işıkları İzleme Turu : 90 Euro

Kar Safari Turu : 120 Euro

Çocuk : 75 Euro


3. Gün: ROVANİEMİ

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Husky Safari ve Ren Geyiği turumuza katılabilirler. Otelimizden hareketle rengeyiği çiftliğine geçiyoruz. Ren geyiklerine bağlı kızaklara yarım saat süren bir tur yapıyoruz ve sürüş sertifikalarımızı alıyoruz. Kahve molasının ardından Husky çiftliğine geçiyoruz. Husky köpeklerine bağlı kızakları nasıl yönlendireceğimize dair alacağımız eğitimin ardından, yapacağımız keyifli gezinti için takım kızağımıza geçiyoruz. Tur bitiminin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz. 

Husky Safari ve Ren Geyiği Turu : 190 Euro

Çocuk  : 80 Euro


4. Gün: ROVANİEMİ – HELSİNKİ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüslerimiz ile Rovaniemi havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Helsinki’ye hareket ediyoruz. Ardından uçak değiştirerek Türk Havayolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile 18:15’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:40’da İstanbul’a hoş geldiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Helsinki  – İstanbul parkurunda uçak bileti,

Yerel Havayolları ile Helsinki – Roveniemi – Helsinki parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Belirtilen otel vb. kategoride 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/otel/alan transferleri,

Özel otobüslerimiz ile Rovaniemi şehir turu,

Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

Müze ve ören yerleri girişleri,

Rehber ve şoför bahşişleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

(Roveniemi Santa Claus Turu Dahil)

 

Kuzey Işıkları Hakkında

 

NOT: Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir.

 

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Yeşil pasaport sahipleri için ise vize uygulaması bulunmamaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod