Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
G.KORE JAPONYA TAYVAN HONG KONG 2020 MART-EKİM ARASI
G.KORE JAPONYA TAYVAN HONG KONG 2020 MART-EKİM ARASI
2749.00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SEUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde belirlenen saatte buluşuyoruz.Türk Havayolları’nın TK88 sefer sayılı uçuşu ile Seul’e uçuyoruz.Yeni günü uçakta karşılıyoruz.


2. Gün: SEUL

Seul’e varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak.Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme.Bu akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Han Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (Akşam yemeği dâhil değildir).

Ekstra Akşam Etkinliği : Han Nehri Tekne Turu : 55 USD (Kişi Başı)


3. Gün: SEUL

Bu sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz.İkiye bölünmüş bir ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz.Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1,7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,Gözetleme Merkezi’nden Kuzey Kore'ye bakacaksınız.Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyü’nden geçerek Seul'e döneceğiz.Geceleme otelinizde.

Ekstra Tarafsız Bölge / DMZ Turu : 100 USD (Kişi Başı)


4. Gün: SEUL - TOKYO

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Tokyo uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Tokyo’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek uçuş sonrası Tokyo’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz.Ardından dünyanın 2. uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.Sonrasında Tokyo’nun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shibuya’ya göreceğiz.Turumuzun sonra serbest zaman.Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Teknede Yemekli Japon Show’una katılabilirler.Konaklama Tokyo otelimizde.

Ekstra Akşam Etkinliği : Teknede Yemekli Japon Show : 195 USD (Kişi Başı)


5. Gün: TOKYO

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler.UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelalelerini ziyaret edeceğiz.Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile 300 milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz.Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz.Konaklama otelimizde. 

Ekstra Nikko Turu (Öğle Yemekli) : 205 USD (Kişi Başı)

Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif çevre gezisi;

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Fuji & Hakone Turu : 195 USD (Kişi Başı)


6. Gün: TOKYO – TAIPEI

Kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Taipei uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Check in ve bagaj işlemleri sonrası Taipei’ye hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat 50 dakikalık uçuşumuz sonrası Taipei’ye varmış olacağız. Varışımızın ardından özel aracımıza geçerek Taipei şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Şehir turumuz sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gece lezzetleri turuna katılabilirler.Bu turumuz da Taipei’nin geleneksel sokak yemeği kültürünü keşfedecek ve eğlenceli gece pazarını gezeceğiz.Sonrasında otelimize geri dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Ekstra Gece Lezzetleri Turu : 40 USD (Kişi Başı)


7. Gün: TAIPEI

Kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu edenlerle birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Taipei Bao’an Temple, Konfiçyus Temple turunu gerçekleştireceğiz.Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.

Ekstra Bao’an Temple & Konfiçyus Temple Gezisi : 65 USD (Kişi Başı)


8. Gün: TAIPEI – HONG KONG

Kahvaltı ve otelimizden check out.Hong Kong uçuşumuz için havalimanına transfer.Hong Kong uçuşumuz için bilet, pasaport ve bagaj işlemleri sonrası hareket ediyoruz.Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Hong Kong’a varıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz.Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

Ekstra Akşam Etkinliği : Yemekli Hong Kong Körfezi Tekne Gezisi : 90 USD (Kişi Başı)


9. Gün: HONG KONG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Büyük Budha ve Lantau Adası turumuzu gerçekleştireceğiz.Gezi sonrası havalimanına transfer oluyoruz.Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından TK 071 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.Yeni günü uçakta kaşılıyoruz.

Ekstra Büyük Budha ve Lantau Adası Turu : 170 USD (Kişi Başı)


10. Gün: İSTANBUL

Sabah İstanbul’a varış.


11. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Seul

4* Best Western Premier Kukdo Hotel vb.

Tokyo

4* T Mark City Hotel Tokyo vb.

Taipei

4* FX Taipei Hotel vb.

Hong Kong

4* Best Western Plus Hong Kong vb.

 

12. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

27 Mart - 05 Nisan 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 27 Mart Cuma saat: 16:00

27 Mart         TK 88          İstanbul      19.35 - Seul       11.55 (28 Mart Cumartesi)

04 Nisan       TK 71          Hong Kong 23.00 - İstanbul 05.20 (05 Nisan Pazar)

23 Mayıs - 01 Haziran 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 23 Mayıs Cumartesi Cuma saat: 16:00

23 Mayıs       TK 88          İstanbul       19.35 - Seul      11.55 (24 Mayıs Pazar)

31 Mayıs       TK 71          Hong Kong 23.00 - İstanbul 05.20 (01 Haziran Pazartesi)

24 Temmuz - 02 Ağustos 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Temmuz Cuma saat: 16:00

24 Temmuz   TK 88          İstanbul      19.35 - Seul      11.55 (25 Temmuz Cumartesi)

01 Ağustos    TK 71          Hong Kong 23.00 - İstanbul 05.20 (02 Ağustos Pazar)

09 - 18 Ekim 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 09 Ekim Cuma saat: 16:00

09 Ekim        TK 88          İstanbul       19.35 - Seul      11.55 (10 Ekim Cumartesi)

17 Ekim        TK 71          Hong Kong 23.00 - İstanbul 05.20 (18 Ekim Pazar)


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Seul / Hong Kong-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Yerel havayolları ile Seul-Tokyo, Tokyo-Taipei, Taipei-Hong Kong ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Seul’de 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
Tokyo’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
Taipei’de 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama,
Hong Kong’da 4* otelde 1 gece kahvaltı dâhil konaklama,
Seul, Tokyo, Taipei ve Hong Kong panoramik şehir turları,
Programda belirtilen tüm transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Tayvan Vize Ücreti (120 USD),
Program dışı turlar,
Öğle ve akşam yemekleri,
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
24.07.20204* Oteller2749.00 USD3499.00 USD -0 - 2 Yaş 650.00 USD
2 - 11 Yaş 2699.00 USD
-
10.10.20204* Oteller2699.00 USD3449.00 USD -0 - 2 Yaş 650.00 USD
2 - 11 Yaş 2649.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

24 Temmuz • 10 Ekim

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

G.KORE – JAPONYA – TAYVAN – HONG KONG

SEUL(2) - TOKYO(2) – TAIPEI(2) – HONG KONG(1)

TÜRK HAVAYOLLARI DİREKT UÇUŞLARI İLE

** KOLAY VİZE **

 

*** Japonya, Güney Kore ve İsrail turlarımızda son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlanan iltica olayları sebebi ile programlarımıza ‘’tek erkek’’ misafir kabul edemeyeceğimizi bilgilerinize sunarız.

 

X Large Paket (Opsiyonel)

 

 

Han Nehri Tekne Turu - Seul

$ 55,00

Tarafsız Bölge / DMZ Turu

$ 100,00

Teknede Yemekli Japon Show  

$ 195,00

Nikko Turu (Öğle Yemekli)

$ 205,00

Büyük Budha ve Lantau Adası Turu

$ 170,00

Gece Lezzetleri Turu

$ 40,00

Toplam

$ 765,00

 

765 $ Yerine 700 $

 

 

 

Large Paket (Opsiyonel)

 

 

Tarafsız Bölge / DMZ Turu

$ 100,00

Nikko Turu (Öğle Yemekli)

$ 205,00

Büyük Budha ve Lantau Adası Turu

$ 170,00

Gece Lezzetleri Turu

$ 40,00

Toplam

$ 515,00

 

 

515 $ Yerine 475 $

 

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

TURUN ARTILARI

Güney Kore’nin başkenti Seul’u keşfedeceğiz.

Dünyanın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayını göreceğiz.

Japonların Kutsal Dağı Fuji’yi görüp Hakone’yi ziyaret forsatı yakalayacağız.

Tayvan’ın başkenti Taipei’de hem Çin hem Amerikan kütürünün izlerini görme fırsatı yakalayacak, farklı kültürlerin nasıl uyum içinde yaşadığına tanıklık edeceğiz.

Hoş kokulu körfez anlamına gelen fenomenal kent merkezi ve adaları ile bütün gibi ekonomisinin önemli parçaısı turizmi tüm dünyaya kanıtlamış özerk bölge Hong Kong. Lantau adası ve Dünya’nın en büyük buda heykelini burada göreceğiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ilgili ilacın seyahat duraklarında bulunmama ihtimaline karşı, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz,ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su alın.

Vize Bilgileri

Güney Kore,Japonya ve Hong Kong için Umuma mahsus pasaport, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.Tayvan için Umuma mahsus,Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları,2 adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Seul: 10 saat , Hong Kong-İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Güney Kore para birimi Won’dur. Japonya para birimi Yen’dir. Tayvan para birimi Yeni Taycan Doları’dır. Hong Kong para birimi Hong Kong Doları’dır. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye,Güney Kore ve Japonya arasında +6, Türkiye,Tayvan ve Hong Kong arasında ise +5 saat farkı var.Türkiye’de 12.00 iken Güney Kore ve Japonya’da 18.00, Tayvan ve Hong Kong’da ise 17.00’dir.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri,telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli

Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, mont ve hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Japonya’da 100 V ve İngiliz tipi 3 pimli prizler kullanılır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesindedir.Adaptör getirmenizi öneririz.Güney Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılır.Adaptöre gerek yoktur.

Alışveriş

Hong Kong, Japonya ve Güney Kore özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

VİZE BİLGİ

G.KORE – JAPONYA – HONG KONG

Umuma mahsus pasaport, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

TAYVAN

Umuma mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod