Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
Benzer Turlar
   
   
 
VİETNAM&KAMBOÇYA KURBAN BAY.1808
VİETNAM&KAMBOÇYA KURBAN BAY.1808
Konaklama
Tam Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SAİGON (HO CHİ MİNH) // 18 Ağustos 2018 Cumartesi

Turumuz 17 Ağustos 2018 saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.Check-in işlemleri sonrası saat 02.15’de Türk Havayolları’nın TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saigon’a hareket ediyoruz.Yerel saat ile 17.10’da Saigon’a varış.Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizde yerel Vietnam tatlarını deneyimleyeceğiz.


2. Gün: SAİGON – MEKONG DELTASI – SAİGON // 19 Ağustos 2018 Pazar

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Saigon’da.


3. Gün: SAİGON – CU CHİ TÜNELLERİ – SİEM REAP // 20 Ağustos 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: SİEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 21 Ağustos 2018 Salı

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.


5. Gün: SİEM REAP – TONLE SAP GÖLÜ – HANOİ // 22 Ağustos 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.


6. Gün: HANOİ // 23 Ağustos 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.


7. Gün: HANOİ – HALONG BAY // 24 Ağustos 2018 Cuma

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.


8. Gün: HALONG BAY - HANOİ - İSTANBUL // 25 Ağustos 2018 Cumartesi

Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.


9. Gün: İSTANBUL // 26 Ağustos 2018 Pazar

Yerel saat ile 04:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.


10. Gün:

OTELLER

Saigon – Bay Hotel 4* vb.

www.bayhotelhcm.com

Halong City – Novotel Hotel 4* vb.

http://novotelhalongbay.com

Siem Reap – Sakmut Hotel Hotel 4* vb.

www.sakmutboutiquehotel.com

Silk Path Hanoi Hotel 4* vb.

http://silkpathhotel.com/


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul - Ho Chi Mınh (Saigon) / Hanoi - İstanbul gidiş&dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Saigon  - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Phnom Penh- Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Siem Reap – Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
Tüm  öğle ve akşam yemekleri  (10.gün akşam yemeği hariç),
Programda belirtilen tüm geziler,
Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu,
Su Kuklası Tiyatrosu,
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Yemeklerde alınacak içecekler,
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Bahşişler, 
Vietnam ve Kamboçya vizeleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.

Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.

Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.

VİZE BİLGİ

Vietnam ve Kamboçya Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Vizesi; Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için Multi Entry C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 100 USD karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)

Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. (Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod